Logo icon

Camino Latvia

Kategorija Tūrisms, apkaime: Riga, Latvia, autors: Camino Latvia


Latvijā tiek veidots Sv. Jēkaba ceļš, lai veicinātu un attīstītu svētceļojumu tradīcijas Eiropā, tai skaitā katrā valstī atsevišķi.

339€  līdz šim no   10,000€
339€  /   10,000€
0 Sekundes atlikušas

339€ (3%)

16 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts nesasniedza nepieciešamo mērķi 10,000€ līdz Septembris 03, 2020 un tādēļ netika finansēts
balsot0

Santjago ceļš (Camino de Santiago) ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem pasaulē. Šī ceļa galamērķis ir Sv. Jēkaba katedrāle, kura atrodas Spānijas ziemeļu pilsētā Santiago de Compostela. Ļaudis šo ceļu veic kājām. Mēdz teikt, ka šī ceļa noiešana ir katra cilvēka individuāls izziņas, piedošanas vai veltījuma ceļš.

Par šo ceļu uzņemtas dokumentālas un mākslas filmas, sarakstītas neskaitāmas grāmatas, tam veltīta mūzika un ik gadu tūkstošiem ceļinieku no visas pasaules liek plecos mugursomas un dodas savā Camino. Katrs Camino ir unikāls, jo mēs neatradīsim divu vienādu ceļa gājēju.

Blakus dažādiem šī ceļa senajiem maršrutiem Francijā, Spānijā, Portugālē, top jauns – oficiāls šī ceļa posms – Camino Latvija. Tas sāksies Valkā un vedīs cauri Latvijai, tālāk turpinoties Lietuvā, Polijā, Vācijā, Francijā un Spānijā. Tādējādi ikviens šī ceļa gājējs varēs iekļaut šo posmu savā maršrutā, vienlaikus tā ir brīnumaina iespēja Latvijas ļaudīm uz Santjago doties teju no sava nama sliekšņa.

Image title

Kopumā Latvijas maršruts top apmēram 300 km garš. Tas sākas Valkā, turpinās Valmierā, Cēsīs, Siguldā. Tas ved cauri Carnikavai, Rīgai, Kalnciemam, tad iegriežas Līvbērzē, Dobelē, Augstkalnē un noslēdzas Žagarē. Tur ceļš pavada ceļiniekus līdz valsts robežai un novēlē laimīgu ceļa turpinājumu lietuviešu zemē. Ceļa atklāšana tiek plānota Jēkaba dienā 2022. gada 25. Jūlijā.

Image title

Mūsu kopīgais mērķis ir veicināt Eiropas valstu kultūras apmaiņu starp Sv.Jēkaba ceļa pilsētām, rajoniem, reģioniem, lai apliecinātu Eiropas kultūras identitāti un tās vērtības, tāpat arī veicināt vietējā un starptautiskā līmenī mūsu unikālā vēsturiskā, kultūras un intelektuālā mantojuma izplatīšanu.

Sv. Jēkaba ceļš Latvijā tiek veidots saskaņā ar starptautiskās asociācijas izvirzītajiem nosacījumiem, Latvijas arhibīskapu un Nacionālās Kultūras mantojumu pārvaldes atbalstu.

Image title

Image title

Camino Latvia

Par Camino Latvia

Esam bezpeļņas organizācija un patreiz strādājam pie Svētā Jēkaba ceļa izveides Latvijā.

Uzdod jautājumu