Logo icon

Balto galdautu katrai ģimenei

Kategorija Dizains, apkaime: Cēsis, Cēsu pilsēta, autors: Dace Zaharova


Lai katrā ģimenē būtu savs baltais galdauts ar īpašo izšuvumu - dabas motīviem, dzimtas ģērboni, iniciāļiem vai senču rokrakstu.

115€  līdz šim no   3,500€
115€  /   3,500€
0 Sekundes atlikušas

115€ (3%)

6 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts nesasniedza nepieciešamo mērķi 3,500€ līdz Jūlijs 05, 2018 un tādēļ netika finansēts
balsot0

Es esmu Dace Zaharova

Mani iedvesmo Latvijas daba, māksla un mākslinieki. Es nodarbojos ar tekstilrotu darināšanu, kuru procesā izmantoju gan izšūšanas, gan filcēšanas, gan šūšanas prasmes. Sirdslieta kļuva par profesionālo nodarbi jau pirms desmit gadiem.

Gadu atpakaļ tiku izraudzīta dalībai Swedbank un LR1 organizētajā projektā Meistars 21.gadsimtā. Projekts palīdzēja iegūt zināšanas daudzās jomās. Esmu patiešām priecīga, ka meistarus un sava amata pratējus novērtē, izceļ viņu individualitāti un palīdz kļūt atpazīstamākiem.

Mana ikdiena

ir bagāta, jo darbojoties jūtu piepildījumu. Zīmols Dorotejas dārgumi ir himna sievišķībai un elegancei. Darinot rotas no pērlītēm, mežģīnēm, lentītēm un grezniem audumiem, es tajās iešuju labas domas un prieku.

Image title

Otrs mans darbības virziens

ir galdautu izšūšana. Tie apvienojas ar nosaukumu Simtiem - Ar simtiem dūrienu es simtiem svētkus radu! Šo darbošanos man iesākt palīdzēja atmiņas par omīti un skaistajiem svētkiem ar baltajiem galdautiem. Mans moto: Radi svētkus sev.

Image title

Mans sapnis

Doma par balto galdautu izšūšanu man atnāca pirms pāris gadiem. Mans sapnis bija par to, lai katrā ģimenē būtu baltais galdauts, kuru uzklāt ne tikai Baltā galdauta svētkos, bet arī citos godos un svinībās. Baltais galdauts jau izsenis ir bijis katras ģimenes svētums- nodots no paaudzes paaudzē. Vēlējos radīt īpašu galdautu- ar izšūtiem motīviem. Sāku ar iedvesmu no dabas- izšuvu spēka zīmi ozollapas un mīlestības simbolu rožu ziedus. Pirmie galdauti tapa izšujot ar rokām- diedziņu pie diedziņa. Process ir ļoti darbietilpīgs un rezultāts- dārgs. Galdautus darinu joprojām, bet saprotu, ka vēlos padarīt vairāk, nekā spēju ar savām divām rokām un 24 stundām diennaktī. Tā darbojoties nonācu pie risinājuma kā izšūt vairāk un cenu padarīt pieejamāku visiem pircējiem. Ar Projektu bankas palīdzību es ceru iegādāties izšujamo mašīnu un programmu. Tā man būtu lielisks palīgs, lai es varētu darināt galdautus gan pēc savām skicēm, gan pasūtītāju vēlmēm.

Image title

Manas galvenās idejas

1) Balto galdautu, ar dažādu dabas motīvu izšuvumiem ( ozollapas, liepu ziedi, rozes u.c.), darināšana.

2) Izveidot prototipu Cēsu galdautam.

3) Izveidot Dzimtas galdautu paraugus( ar dzimtas ģērboņiem, iniciāļiem vai senču rokrakstiem).

Image title

Šis būs mantojums

Ko saņēmu no dabas, lai nodotu tālāk. Tev. Un Tu to nodosi tālāk. Un ceļš nekad nepārtrūks. Jo mums ir kas tāds, kas turpinās. Stāsti par ģimenēm un zemi. Sāc savu stāstu un nodod to tālāk. Lai turpinās. Stāsti un šī zeme_

Image title

Simtiem sapinušos domu

Un es tās atpinu. Kā bizes. Un palaižu brīvas, palaižu paganīties. Pa tiem rasainajiem laukiem un pļavām, kuras atceras manas pēdas. Palaižu miglas rītos, lai izstaigājas. Palaižu ziemas rītos kopā ar sniega pārslām, lai pašas ieguļas plaukstās. Palaižu padejot virs Jāņu ugunīm un izdziedu Līgo dziesmās. Simtiem domu, un te tās ir. Man priekšā. Vieglas. Un izdomātas. Simtiem vārdu, kas grib būt pateikti un grib būt paklusēti. Simtiem vārdu, kas kādu iepriecina. Kādu mierina. Un kādam neļauj paklupt, bet liek tālāk iet. Simtiem darbu, kas sākumā bija domas, tad vārdi, līdz kļuva par darbiem. Aiz manis stāv simtiem senču. Un aiz Tevis stāv. Aiz mums stāvēs un mēs būsim starp simtiem senču. Kas tas ir par spēku, neapjaustu. Simtiem zvaigžņu deg debesīs, un simtiem planētu riņķo. Nav nozīmes laikam, vai tas ir kādreiz, tagad vai vēl tikai būs. Tāpat jau viss ir tepat. Tavā priekšā.

Tie ir Tavi svētki. Un Tavi cilvēki. Es tikai blakus esmu, par svētkiem sardzē stāvu. Lai svētki būtu. Ikdienā un tajos lielajos brīžos. Katru galdautu es noglāstu un svētību dodu. Jo es vēlos, lai Tavi svētki ir svētīgi. Tāpēc ka ir Tavi.

_ _

Dace Zaharova

Par Dace Zaharova

Es radu svētkus- izšuju rotas un galdautus.

Uzdod jautājumu