Logo icon

Ielas kaķu mājiņas

Kategorija Pilsētvide, apkaime: Riga, Latvia, autors: Cat Care Community


Lūgums pievērst uzmanību projektam, kurš tika izveidots ar mērķi, lai arī ielas kaķīši varētu atrasties siltumā

217€  līdz šim no   1,919€
217€  /   1,919€
0 Sekundes atlikušas

217€ (11%)

19 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts nesasniedza nepieciešamo mērķi 1,919€ līdz Februāris 29, 2020 un tādēļ netika finansēts
balsot5

Image title

Mūsu mērķis, lai arī ielas kaķīši varētu atrasties siltumā – daudz komfortablākos apstākļos, tādā aukstā laikā kā tagad.

Mūsu visaptverošais moto ir padarīt šo pasauli nedaudz labāku un viens no mūsu spēcīgākajiem trumpjiem ir šis projekts – ielas kaķu mājiņu uzstādīšana.

Mūsu lielākā sāpe ir ielas kaķi, kuriem nav ne māju, ne saimnieku, tāpēc nolēmām rīkoties. Daudzdzīvokļu māju pagalmos bieži ir redzamas kartona kastu kaudzes, kurām apkārt daudz plastmasas trauciņu. Citreiz pat par kaķu mājām tiek izliktas pussaplēstas atvilktnes vai citas nevajadzīgas mēbeļu detaļas. Ar laiku šīs kartona kastes un plastmasas trauciņi zaudē savu izturību kādu vandāļu ietekmes dēļ vai laikapstākļu dēļ, piemēram, kartona kastes lietū izšķīst, atstājot aiz sevis nepatīkamu skatu māju pagalmos.

Turpinot rūpēties par kaķiem, tiem tiek atstātas arī visādas sedziņas un paladziņi, kas ātri vien paliek netīri ar smiltīm, dubļiem, spalvām un, pats ļaunākais, tie pārvēršas par slimību un parazītu perēkļiem. Tā rezultātā pats kaķis vairs nejūtas labi tur atrasties.

Visas šīs lietas saliekot kopā, rodas drausmīga pilsētvide. Pagaidu mājiņas sāk atgādināt miskasti, kas liek novērsties no tāda paveroša skata un pat aizmirst par kaķiem, kuriem tur jādzīvo.

Savos sociālajos tīklos mēs aktīvi ziņojam par izvietotajām mājiņām, realizētajiem projektiem un aicinām sabiedrību mūs atbalstīt šajos cēlajos darbos.

Sadarbībā ar galdniekiem un pateicoties mūsu ziedotājiem, mēs izgatavojam koka mājiņas no izturīgiem materiāliem. Tās ir gana ērtas, aprīkotas, jumts virs galvas un speciāls grīdas segums. Protams, ka arī mājiņā ir bļodiņas, no kurām kaķi mielojas.

Mūsu realizētā projekta mājiņas ir ievērojami efektīvāks risinājums jebkurai pagaidu mājai, ko kāds vietējais iedzīvotājs aiz labas sirds ir nodomājis novietot priekš kaķiem. Tās neietekmē laikapstākļi, tās ir ievērojami izturīgākas, līdz ar to arī kalpo daudz ilgāk, tās nav tik viegli izpostīt un, pats galvenais, kaķi tās atzīst. Droši vien tāpēc, ka tajās ir droši paslēpties no nepatīkamajiem laikapstākļiem un no dusmīgiem suņiem.

Cat Care Community kopā ar brīvprātīgo aktīvistu atbalstu no kustības Es Esmu Kaķis, strādā pie tā, lai pēc iespējas lielāks kaķīšu skaits tiktu izglābts no aukstuma un stindzinošā sala.

Sadarbojoties ar vairākiem meistariem, mēs esam jau izvietojuši vairāk kā 150 ielas kaķu mājiņas Rīgā un apkārt.

Atbalstu saņems biedrība, lai apmaksātu ielas kaķu mājiņas būvēšanu, atbalstu saņems ielas kaķi, kuriem būs pajumte, ka arī cilvēki - atbildīgas personas, kuri rūpējas par ielas kaķiem, ka arī sabiedrība, jo mājiņa uzlabo apkārtējo vidi. Saskaņā ar projektu, biedrība paziņo par katru uzlikto mājiņas sociālos tiklos.

Mājiņas būvē SIA Gotwood. Meistars, ar kuru biedrība sadarbojas jau vairākus gadus. Pēc tam, mājiņas meistars ved uz norādītam adresēm, iepriekš saskaņojot ar katras mājiņas atbildīgo personu. Visas mājiņas ir ierakstītās tabulā - datu bazē. Ar katru mājiņa ir sagatavots nodošanas akts, ko parakstā meistars, biedrība un atbildīga persona. Pirms mājiņas uzstādīšanas mājiņas atbildīgā persona ir informēta par to, ka ir nepieciešams saskaņot mājiņas uzstādīšanu ar teritorijas īpašnieku.

Image title

Mēs aicinām jebkuru cilvēku atbalstīt šo projektu. Mēs varam palīdzēt ne tikai kaķiem, kuriem nav māju, bet arī sev pašiem – sakopta pilsētvide, veselīgāki un kaut drusciņ laimīgāki kaķi!

Cat Care Community

Par Cat Care Community

Mūsu mērķis ir sekmēt dzīvnieku labklājību Latvijā.

Uzdod jautājumu