Logo icon

Deju īsfilma "Dvēseles laikā"

Kategorija Kino un Video, apkaime: Rīga, Latvija, autors: Dženeta Putrinska


"Dvēseles laikā" ir deju īsfilma, kuras stāstā caurvijas trīs atšķirīgu jauniešu dzīves mūsdienu informatīvajā pasaulē.

1,549€  līdz šim no   1,500€
1,549€  /   1,500€
0 Sekundes atlikušas

1,549€ (103%)

39 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Jūnijs 21, 2021
balsot32

PAR PROJEKTU

Esmu LKA Latvijas Kultūras koledžas 3.kursa studente Dženeta Putrinska un esmu izveidojusi savu diplomdarbu - deju īsfilmu "Dvēseles laikā".

Sociālie tīkli, laiks, emocijas, pārpratumi. Vai tas, ko rādām apkārtējai pasaulei ir tas, kas mēs esam? Īsfilmas pamatā ir stāsts par 3 jauniešiem - tādiem kā es, tu, tava māsa, tavs brālis, dēls, meita, tava draudzene vai tavs draugs. Par informatīvajā pasaulē ierautajiem, kuri cenšas rast mieru un atbildes. Vēlas būt saprasti un mīlēti.

Jau vairākus gadus manā prātā iezagās doma, ka vēlos veidot savu deju projektu, kurā konceptuāli savienotu vairākus stāstus un deju stilus. Taču kā jau daudziem no mums - idejas ir daudz, bet dažkārt tās paliek tikai fantāziju līmenī un tā arī nenonāk līdz realizācijai. Bailes, šaubas, finansiālie aspekti, laika "trūkums" (trūkums lieku pēdiņās, un kāpēc tā, sapratīsiet deju īsfilmā) - šie ir tikai daži faktori, kas stājas pretī pirms uzsākam veidot ko jaunu. Bet manā dzīvē pienāca tāds posms, kad bija jāveic skaidra izvēle - darīt, taisīt īsfilmu, ieguldīt darbu un censties vai tā arī palikt šajā iedomu pasaulē ar visām savām idejām. Es izvēlējos darīt un ticiet vai nē - zvaigznes sastājās manā pusē. Es sameklēju labāko komandu, ar kuru šobrīd esam izveidojuši deju īsfilmu "Dvēseles laikā". Ar neatlaidīgu darbu un motivāciju, man sanāca savas vīzijas realizēt un esmu ļoti pateicīga par jebkuru, kas šajā projektā ir sadzirdējis manu ideju un atbalstījis.

Tā kā deja ir mana sirdslieta un mīļākais pašizpausmes veids, esmu no sirds priecīga, ka varu ikdienā sastrādāties ar dejotājiem, kuri ir ieguldījuši daudz darba savā izaugsmē. Un es nevaru vien sagaidīt, kad varēšu paradīt, cik interesanti un talantīgi viņi ir. Arī filmas un filmu veidošana ir manā uzmanības lokā, tāpēc pasakos par iespēju pabūt gan režisores, gan producentes lomā un sastrādāties ar personām, kas ir guvušas pieredzi šajā nozarē, kā arī spēj dalīties ar to un veicināt izaugsmi.

Es patiesi ticu, ka jebkurš no jums varēs saskatīt kaut drusciņas sevi šajā dejas īsfilmā un ka katru no jums aizraus kāds no dejotāju sniegumiem, un Meta Heiga grāmatas “Piezīmes par nervozu planētu” stāstiem. Būšu bezgala pateicīga, ja palīdzēsi man sasniegt šī projekta realizāciju ar finansiālo atbalstu. Katrs atbalsts ir svarīgs, neatkarīgi no summas lieluma un daudzuma. Es ticu, ka viss izdosies!

“Saglabā mieru un ej tālāk. Sargā sevī visu cilvēcisko. Cīnies. Tiecies pēc kaut kā vairāk. Pilnveidojies. Skaties pa logu uz pasauli. Apzināti izdzīvo katru dzīves brīdi. Sargi savu brīvību. Ignorē interneta troļļus, izlecošās reklāmas un domas. Nebaidies no izsmiekla. Esi zinātkārs un meklē patiesību. Mīli. Neliedz sev cilvēcisko privilēģiju kļūdīties. Iežogo un sargā savu privāto telpu. Lasi. Raksti. Turi tālruni mazliet ārpus sasniedzamības robežām. Nezaudē galvu, kad to zaudē visi apkārtējie. Elpo. Ieelpo dzīvi."

Seko līdzi īsfilmas aizkulisēm šeit - https://fb.me/e/1xmZGIMvA

Image title

KĀPĒC DEJA?

Pasaulē ir tūkstošiem valodu, bet ir valoda, kas neprasa nevienu vārdu. Dejas valoda. Ar kustību var just, dzīvot un pārdzīvot, smieties, raudāt un dažkārt arī stāstīt stāstus. Tā ir valoda, kurā dejotāji saprot viens otru un vēlas, lai jūs saprastu viņus. Deja - tā ir dejotāju dvēsele un balss.

Latvijā ir talantīgi un spēcīgi dejotāji, tieši tāpēc vēlos akcentēt deju kā mākslas veidu, kuru gan pasākumu, gan kino nozarē varētu iesaistīt biežāk. Manuprāt, deja ir ļoti skaists veids, kā nodot kādu svarīgu, emocionālu, arī aktuālu vēstījumu skatītājam. Deja var būt ne tikai kā fona elements šovā. Tieši tāpēc veidoju deju īsfilmu - lai kvalitatīvā veidā virzītu mūsdienu dejas nozares potenciālu, šoreiz - kino industrijā.

Image title

Image title

MĒRĶIS UN PAREDZAMIE REZULTĀTI

Projekta mērķis ir popularizēt tēmu par sociālo tīklu ietekmi uz cilvēku un aktualizēt mūsdienu deju. Īstenojot projektu, tiks izveidota augstvērtīga un mākslinieciska deju īsfilma, kas dos iedvesmojošu atspēriena punktu Latvijas mūsdienu deju nozarei un iedvesmos citus deju pasniedzējus un dejotājus veidot kvalitatīvu un aizraujošu materiālu, veidojot diskusiju par kādu sabiedrībā aktuālu tēmu. Mākslas uzdevums ir veidot savstarpēju saikni starp sabiedrību kā tādu, tāpēc lielākais rezultāts, ko gribētu sasniegt, īstenojot projektu, ir parādīt cilvēkiem, ka māksla spēj dzīvot dažādās formās, un, lai arī par ko mēs ikdienā interesētos, māksla mūs "ved" pie saknēm - palīdz saprast jautājumus par to, kas mēs esam, kāpēc šeit esam un kādas ir mūsu vērtības. Jo galu galā lielākoties taču vēlamies vienu - būt saprastiem.

KOMANDA

Režisore, producente un scenārija autore - Dženeta Putrinska

Operators un montāža - Arvis Belovs

Horeogrāfi - Elīna Vjatere, Artūrs Fatjkins, Oļesja Aļeksova

Dejotāji - Elīna Vjatere, Artūrs Fatjkins, Oļesja Aļeksova, Dana Rusecka un Gundega Pūtele

Asistenti - Deniss Skrobins/Raivis Francbergs

Grima un vizuālo tēlu māksliniece - Iluta Reinberga

Fotogrāfes - Šeila Orlova/Elīna Baranova

V.O. ieraksti un to apstrāde - Arvis Reiks

Balss - Dženeta Putrinska

Image title

Image title

Image title

ATBALSTS

Tehniskais nodrošinājums - “Colortime”

Apavi un apģērbi - "Četras zoles”, “Broken Heart Society”

Īpašs paldies - “Valodu māja”, "Mella", “Red Stone Apartments”, “BAMS”, “Art Gallery Putti” un Bruknas muiža

Izmantotās dziesmas - Linda Leen "Blue Monday", Triānas Parks "Dope", Sudden Lights "Vislabāk Ir Tur, Kur Manis Nav", Goldfrapp "Ooh La La", Emeli Sandé "Sparrow" un Feverkin "Sinking"

Image title

Image title