Logo icon

Miera ielas Vasarsvētki

Kategorija Pasākumi, apkaime: Riga, Rīgas pilsēta, autors: Miera ielas Republika


14.maijā jau piekto reizi Miera ielas radošajā kvartālā visas dienas garumā notiks festivāls „Miera ielas Vasarsvētki”.

2,228€  līdz šim no   2,200€
2,228€  /   2,200€
0 Sekundes atlikušas

2,228€ (101%)

135 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Maijs 04, 2016
balsot0

PAR FESTIVĀLU

Lai padarītu Miera ielas iemītnieku un viesu ikdienu interesantāku, katru gadu maijā Miera ielas radošajā kvartālā notiek festivāls „Miera ielas Vasarsvētki”. Šogad 14.maijā festivāls notiks jau piekto reizi. Festivāla laikā kultūras un izklaides pasākumi tiek “iznesti” uz ielas, tādā veidā tie kļūst brīvi pieejami ikvienam interesentam vai vienkāršam garāmgājējam, apvienojot dažādas vecuma grupas un dažādus sociālos slāņus. festivāla programma pieejama http://mieriela.lv/lv/vasaras-sv%C4%93tki/2016

Image title

Visas dienas garumā notiek brīvdabas koncerti, izrādes, radošās meistardarbnīcas, performances, spēles, izstādes, paralēli darbojas arī zemnieku, EKO , amatnieku un vintage tirdziņš. Aktivitātes norisinās gan uz ielas, gan bodītēs, kafejnīcās un darbnīcās- Miera ielas posmā no Brīvības ielas līdz pat Tallinas ielai.

Kopš festivāla dibināšanas būtība paliek nemainīga - radīt svētkus, kas nojauktu robežu starp dažādiem sociālajiem slāņiem un dotu iespēju apmeklētājiem radošā un interesantā veidā ieskandināt vasaras atnākšanu pilsētā.

BRĪVDABAS KONCERTA SKATUVE

Šogad uz skatuves: LAIMA JANSONE, PŪTĒJU ORĶESTRIS „FANFARA” UN DIRIĢENTS MĀRCIS MIĶELSONS, HYPERCUBE, JAKOB NOIMAN FESTIVAL BAND, VAIRĀK KAUNA NAV, KAKTIŅŠ STŪRĪTIS, STŪRĪ ZĒVELE, NORTHERN C, APOFEOZ SOUND SYSTEM, LES ATTITUDES SPECTRALES

Mūzikas priekšnesumu koncepcija šajā festivālā balstās vietas apdzīvotāju un viņu domubiedru lokālā, nevis vidējā aritmētiskā vasaras festivālu klausītāja gaumē. Mums interesē parādīt jauno un neparasto vairāk, nekā to, ko visi jau pazīst un zina. Vienlaikus viens no būtiskākajiem argumentiem ir mūzikas profesionalitāte, oriģinalitāte un aktualitāte, pēdējais arguments būtu popularitāte. Mēs vēlamies, lai šis festivāls patīkami atšķirtos no citiem. Mūs interesē domubiedri, nevis cilvēku daudzums, un, spriežot pēc iepriekšējās pieredzes, domubiedru daudzums patīkami sakrīt ar šī festivāla kapacitāti. Mēs joprojām meklējam domubiedrus, kuri nāk uz koncertiem tāpēc, ka viņiem interesē kaut kas jauns mūzikā, neparasts un oriģināls. Veidojot programmu mēs mēģinām dalīties atklāsmē par jauniem muzikāliem atklājumiem un padarīt tos par arī klausītāju atklājumiem.

Image title

Žanri, kuri tiek pārstāvēti mūsu izvēlē ir dažādi. Iepriekšējo gadu festivālos uzstājušies, piemēram, skaļāka un tumšāka mūzikas žanra pārstāvji- “Tesa” un “Anna Kijevā”, - dažādi progresīvās džeza mūzikas ansambļi un mākslinieki, kuri nereti uzstājas Miera ielas kafejnīcās. Publiku uzrunājusi arī dažādas elektroniskās un elektro-akustiskās mūzikas vienības, jautras ballīšu mūzikas spēlētāji (Čipsis un Dullais, Voiceks Voiska), bērnu dziesmas (no Jēkaba Nīmaņa krājumiem), kora un pūtēju orķestra priekšnesumi. Tostarp bijusi arī dažu neatkarīgās mūzikas skatuves veterānu un leģendu piedalīšanās ( Baložu Bilni Pagalmi, Inokentijs Mārpls, dziesminieks Imants Daksis), kā arī bieži jauni, nezināmi eksperimentētāji ar jaunas mūzikas valodas meklējumiem gan elektronikā, gan folklorā, gan citos vēl nedefinētos žanros.

Koncerta skatuves koordinētāji jau piekto gadu nemainīgi - JĒKABS NĪMANIS un LAURA ZIEMELE.

Kādēļ ir nepieciešams Projektu bankas ieguldītāju atbalsts?

Iepriekšējo gadu festivāli notikuši, pateicoties Rīga 2014 un VKKF atbalstam un Rīgas domes festivālu finansēšanas konkursiem. Un faktiski nepiedienīgam entuziasmam. Šogad atbalsta mums nav, ir tikai entuziasms, tāpēc vēlamies ar Projektu bankas starpniecību uzrunāt savus domubiedrus un piekritējus. Jo mēs gribam dāvāt svētkus Miera ielas iemītniekiem un viesiem.

Image title

BUDŽETA PLĀNS

Festivālu veido daudz lielu un mazu notikumu un daudz lielu un mazu roku. Mēs paši varam daudz, taču diemžēl ne visu, tāpēc Projektu bankā lūdzam atbalstīt festivāla lielāko notikumu.

Visa atbalstītāju ieguldītā nauda tiks izlietota brīvdabas koncertam- skatuves un aprīkojuma īrei un atlīdzībām mūziķiem. Par pārējām festivāla aktivitātēm- priekšnesumiem, spēlēm, dejām, izstādēm, meistardarbnīcām - parūpēsies Miera ielas Republika.

Image title

Image title

Miera ielas Republika

Par Miera ielas Republika

Miera ielas Republika ir viens no Rīgas radošajiem kvartāliem. Lielākais kopīgais kvartāla notikums ir festivāls „Miera ielas Vasarsvētki”.

Uzdod jautājumu