Logo icon

Valters un Čaks ''Savādā meitene''

Kategorija Mūzika un deja, apkaime: Brocēni, Brocēnu pilsēta, autors: Biedrība "Kamols"


Izdot CD “Savādā meitene”, kurā būs 10 kompozīcijas, kuras radījis komponists Egons Valters ar dzejas klasiķa Aleksandra Čaka tekstiem.

3,448€  līdz šim no   2,100€
3,448€  /   2,100€
0 Sekundes atlikušas

3,448€ (164%)

119 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Janvāris 12, 2022
balsot100

Projekta nepieciešamība:

Laikā, kad visa pasaule ir Covid 19 pandēmijas nogurdināta, īpaši uzskatāmi parādās cilvēku alkas pēc kultūras, kas būtu vienkārši sasniedzama un viegli uztverama. Pēdējā gada laikā ļoti populāri ir vietnēs Spotify, Youtube, Facebook pārraidīti tiešraides koncerti, kurus iespējams skatīties un klausīties jebkurā pasaules vietā. Vēl labāk, ja programma ir vērojama un klausāma potenciālajam skatītājam vai klausītājam izdevīgā laikā. Tāpēc šis ir īpaši piemērots periods, kad iepriekš radītu mūziku nepieciešams apstrādāt, ieskaņot un padarīt to pieejamu daudz plašākam klausītāju lokam. Otrs svarīgs aspekts – mūzikas pieejamība jebkurā laikā. Tādēļ mūzikas autora E.Valtera ilgi auklētā ideja par dziesmu programmas ar A.Čaka tekstiem izdošanu ir kļuvusi īpaši aktuāla. A.Čaka dzeja ir ļoti spilgta, emocionāla un patiesa. Tā kļuva populāra 20. gadsimta 20-tajos gados un savu aktualitāti nav zaudējusi līdz pat mūsdienām. A. Čaks ir latviešu modernās dzejas aizsācējs, viņa dzeja ir ietverta Latvijas kultūras kanonā. Tā ir vērtība plašai auditorijai un paaudzēm. Egonam Valteram ir izdevies šos lieliskos dzejnieka tekstus ietērpt ļoti skaistās un izjustās melodijās. Laikā, kad bija iespējami klātienes koncerti, šīs dziesmas guva neslēptu publikas atzinību. Kopā ar dēliem Lauri un Krišjāni ar šīm dziesmām E.Valters uzstājies arī “Bilžu” koncertos. Aranžējot un ieskaņojot E.Valtera dziesmas ar A.Čaka tekstiem, tiks radīts ļoti kvalitatīvs un augstvērtīgs muzikāls produkts, kura tapšanā piedalīsies profesionāli un talantīgi mūziķi, tas priecēs ļoti daudzu paaudžu cilvēkus.

Projekta ilgtermiņa mērķi:

Kultūras (mūzikas) pieejamības paplašināšana, aptverot dažādas latviešu mūzikas cienītāju grupas, nodrošinot reģionālo pārklājumu un latviešu mūzikas pieejamību ārvalstīs. Digitāla kultūras piedāvājuma (CD, straumēšanas vietnes) attīstīšana un pieejamības nodrošināšana. Rezultātu ilgtspējas un kultūras piedāvājuma pieejamības ilgtermiņa nodrošināšana. Aleksandra Čaka dzejas popularizēšana.

Projekta īstermiņa mērķis:

Ieskaņot un izdot mūzikas albumu “Savādā meitene”, kurā būs 10 kompozīcijas, kuras radījis komponists Egons Valters ar dzejas klasiķa Aleksandra Čaka tekstiem. Albumu izdot CD formātā (700 eksemplāru), kā arī nodrošināt programmas pieejamību straumēšanas vietnēs Spotify un Youtube.

Albumā ieskaņošanā piedalīsies profesionāli, talantīgi mūziķi un vairāki solisti. Dziesmu aranžiju veiks pianists un aranžētājs Jānis Miltiņš. Mūziķu sastāvs: solisti – Lauris Valters, Krišjānis Valters, Uldis Veigurs, Madara Orola (soliste, vokālā pedagoģe). Jānis Miltiņš (taustiņinstrumenti), Staņislavs Judins (kontrabass), Dmitrijs Tarasovs (akustiskā ģitāra), Krišjānis Bremšs (sitaminstrumenti).

Albuma nosaukums “Savādā meitene”.

Dziesmu saraksts:

  • “Mieram”,
  • “Matroža dziesma”,
  • ”Romance”,
  • “Lepnai sievietei”,
  • “Mazā”,
  • “Ielas zēna dziesma”,
  • “Vakara dziesma”,
  • “Es šodien klusi pavadīju dienu”,
  • “Savādā meitene”,
  • “Mīlētāja dziesma”.
Biedrība "Kamols"

Par Biedrība "Kamols"

Izdot CD “Savādā meitene”, kurā būs 10 kompozīcijas, kuras radījis komponists Egons Valters ar dzejas klasiķa Aleksandra Čaka tekstiem.

Uzdod jautājumu