Logo icon

Svešās asinis

Kategorija Mūzika un deja, apkaime: Riga, Latvia, autors: Kamerkoris "Muklājs"


Koncertuzvedums „Svešās asinis” pēc komponista Andra Vilcāna un latviešu rakstnieka, publicista Ilmāra Šlāpina rokoperas motīviem

50€  līdz šim no   2,100€
50€  /   2,100€
0 Sekundes atlikušas

50€ (2%)

1 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts nesasniedza nepieciešamo mērķi 2,100€ līdz Augusts 28, 2017 un tādēļ netika finansēts
balsot0

Kas mēs esam?

Kamerkoris "Muklājs" kora mūzikā darbojas kopš 1989. gada un tā repertuārā ir visdažādākā mūzika - renesanses, romantisma un klasicisma laikmeta komponistu skaņdarbi, lielās formas garīgie skaņdarbi atskaņojumam ar ēŗģelēm, kā arī mūsdienu autoru tautasdziesmu un laikmetīgo dziesmu apdares. Bez tam esam arī mazliet eksperimentējuši ar džeza un blūza apdarēm, pavisam nesen koncertējām kopā ar džeza kombo.

Kāpēc esam šeit?

2015.gadā ar Jūsu, ieguldītāju, aktīvu atbalstu esam izdevuši latgaliešu dziesmu CD "Ar Laimeņu runojūt", kas šī gada februārī saņēma ikgadējā Latgales kultūras biedrības "Boņuks" balvu kā labākais 2016. gada akadēmiskās mūzikas albums.

Image title

Ko mēs lūdzam?

Pavisam nedaudz - lai koncertuzvedums būtu skaists un krāšņs, kopā ar Jums ticam, ka izdosies savākt līdzekļus, lai segtu pirmizrādes izmaksas - kopā 2100 eiro. Daudz...vai maz? Vai radošumu var mērīt naudā? Sīkāk par to lasīsiet tāmes sadaļā.

Kas tad tas būs?

Esam uzsākuši jaunu projektu, kura idejas pamatā ir radīt pilnīgi jauna stila latviešu oriģinālmūziku korim. Koncertuzveduma „Svešās asinis” iestudēšana pēc komponista Andra Vilcāna un latviešu rakstnieka, publicista Ilmāra Šlāpina rokoperas “Drakula. Svešās asinis” motīviem kamerkora „Muklājs” izpildījumā būs ne tikai multimediāls un mūsdienīgs iestudējums uz RISEBA Arhitektūras un mediju centra H2O6 skatuves 2017.gada 30. septembrī, bet arī jaunatklās industriālā roka mijiedarbību ar latviešu koru dziedāšanas kultūru.

Image title

Kur vēl to varēs redzēt?

Pirmizrādei tiešraides translāciju nodrošinās “Elemento” (www.elemento.lv) profesionāļi, kuri jau ir sadarbojušies ar vairākiem Latvijas koriem un pašdarbības kolektīviem. Vairāk par elemento darbiem var vērot youtube kanālā: https://www.youtube.com/user/elementodvd/videos Un tā būs lieliska iespēja Jums popularizēt savu uzņēmumu, ja ziedosiet!

Ar ko mēs sākām

Pirmo reizi latviešu korim kāds veido dziesmu aranžijas industriālā roka žanrā, dodot iespēju korim ļauties jauna skanējuma meklējumiem. Mūzikas autors, komponists Andris Vilcāns ir devis piekrišanu viņa darba aranžēšanai kamerkorim “Muklājs”. Aranžijas veikšanai piesaistīts jaunais un talantīgais komponists Armands Aleksandravičus. Image title

Kāpēc mēs to sākām?

Ieskatoties vēsturē - Andra Vilcāna un Ilmāra Šlāpina rokoperu "Drakula. Svešās asinis" Dailes Teātrī 2007. gadā iestudēja režisors Džilindžers, galvenajai lomai piesaistot populāro aktieri Ģirtu Ķesteri un pazīstamos aktierus – Artūru Skrastiņu, Ilzi Ķuzuli, Ievu Pļavnieci pārējo solistu lomās. Izrāde ieguva plašu rezonansi sabiedrībā jau toreiz, kad pasaulē vēl nebija tik ļoti saasināta ģeopolitiskā situācija. Metafora par svešo asiņu pieņemšanu Ilmāra Šlāpina libretā simbolizē mūsu sabiedrības bailes no nepazīstamā, no atšķirīgā, mūsu neiecietību un nevēlēšanos pieņemt atšķirīgus viedokļus.

Mēs esam pret terorismu un rasismu!

Šajā gadsimtā, kad vairākās pasaules vietās notiek nežēlīga karadarbība, kas vērsta pret citādi domājošiem un Eiropu pāršalcis masīvs terorisma vilnis, ar šo jaunizveidoto koncertuzvedumu kora salikumam mēs vēlamies akcentēt Andra Vilcāna un Ilmāra Šlāpina darba īpašo aktualitāti. Terorisms un neiecietība, naids un jūtas...Plašāks apraksts darbam un režisora vīzija atrodama pielikumos.

Ko mēs jau darām

Pašlaik esam jau uzsākuši darbu pie kora partitūras iestudēšanas Image title

un solo partijām, kuras izpildīs kamerkora "Muklājs" dziedātāji! Image title Image title Image title Image title

Oops! Tās gan ir tikai skatuves tēlu domstarpības... Image title

Īstenībā mēs esam ļoti radoši un draudzīgi! Image title Image title Image title

Paralēli plānojam arī mediju kampaņas - ideju lapa jau gatava, tūlīt būs arī uzvedumam veltīta tīmekļa vietne! Image title

Šeit kopā ar režisori un scenogrāfu modelējam skatuves iekārtojumu... Image titleImage title

Kas šo ieceri īstenos?

Vispirms jau mēs - kamerkora "Muklājs" dziedātāji! Šoreiz solistu lomās būs paši kora dalībnieki. Koncertuzveduma iestudēšanu esam lūguši jaunajiem un talantīgajiem profesionāļiem:

Kamerkoris "Muklājs"

Par Kamerkoris "Muklājs"

Mums patīk uzdziedāt korī, mēs mīlam mūziku un dāvinām to Jums - Rīgā un pasaulē kopš 1989. gada!

Uzdod jautājumu